Skip to content

„Wielki Zderzacz Muzyków” przekazany w ręce społeczności

Jestem niesamowicie zadowolony ze społeczności, jaką udało się zebrać wokół „Wielkiego Zderzacza Muzyków” oraz z funkcji, jakie „Zderzak” spełnia. Macie okazję poznawać się, kolaborować, snuć plany, zademonstrować swoją twórczość, szlifować warsztat i poznać to uczucie grania ze sceny, gdzie kogoś naprawdę obchodzi to, co grasz! Przyszedł czas, w którym przekazuję „Wielki Zderzacz Muzyków” całkowicie w ręce społeczności.

Na pełnoletni, osiemnasty „Zderzak” przyjechałem rowerem! Z lekkim plecaczkiem! Niesamowite uczucie! 🙂 Nie musiałem nosić swoich ciężkich gratów, niszczyć sprzętu i ścian na wąskich schodach mojego domu; martwić się, czy wszystkie sprzęty do rejestrowania mam naładowane, czy wszystkie kable wziąłem; że wodę i kubki trzeba kupić; mogłem iść rano z synem na zajęcia z piłki nożnej, bo nie musiałem nic przygotowywać; moja rodzinka mogła pojechać gdzieś w sobotę, bo samochód został w domu; i nie musiałem paradować przed Wami w przepoconej koszulce. 🙂

Tak wyglądały początki..

Ten ostatni „Zderzak” był prowadzony przez zupełnie inne osoby i wyszło świetnie! Z tematem postanowił zmierzyć się zespół Bartka, Grześka, Kamila, Pawła i Radka. I co, poczuliście, że ten „Zderzak” jest jakiś inny? Ja czułem się jak w domu, tylko że tym razem mogłem w końcu poświęcić czas na rozmowy z ludźmi, których widywałem przelotem od czerwca 2019. 🙂 Czułem się świetnie.

Robię dłuższą przerwę od „Zderzaka”, mam potrzebę zaprzestania koncentrowania się na potrzebach innych i trochę skoncentrowania się na swoich potrzebach, które — jakkolwiek by to dziwnie nie brzmiało — nie do końca jeszcze znam.. 🙂 Starałem się przekazać chłopakom swoją wiedzę i doświadczenia, jakie nabyłem podczas prowadzenia w zasadzie 19 spotkań związanych ze „Zderzakiem” i wiem, że chłopaki będą mieć własne pomysły, które będą chcieli wdrażać. Mają moje błogosławieństwo i zawsze mogą liczyć na moją pomoc, jeśli będzie sytuacja awaryjna. Wszyscy też czujcie się zaproszeni do współtworzenia „Zderzaka”, zgłaszajcie swoje pomysły, pomagajcie chłopakom! Życzę wszystkim powodzenia, radości z grania, dbajcie o naszą społeczność. Pamiętajcie, że „Wielki Zderzacz Muzyków” to coś dużo większego i piękniejszego niż suche warsztaty/jamy/”próby”, które funkcjonują w innych miejscach. Nie zapomnijcie o mnie, odezwijcie się czasem! 😉

A tak wygląda teraz atmosfera podczas „Zderzaków”.. 🙂

A, no i jak coś to nadal będę robić przy inicjatywie „Muzyka w legionowskim”, nadal będę kombinować, ale dużo, dużo spokojniej. 🙂

A2, cała kasa zebrana na Patronite nadal jest do dyspozycji naszej społeczności!

Thanks to:

Radzio (uwielbiam Ciebie gościu, Twoje poczucie humoru), Grześ (dzięki za wsparcie i iskierkę nadziei), Adi (ziomek, jesteś niesamowitym muzykiem, realizuj swoje pomysły!), Bartuś (dzięki za to, że robiłeś ze mną od początku), Kamil (taki fachman to skarb), Rafi (musisz w końcu zrobić warsztaty rytmiczne, ludzie czekają), Wojtek (uwielbiam Ciebie gościu, granie z Tobą i obcowanie to czysta radość), Janek (masz super poukładane w bańce i fantastyczne zajawki, dzięki, że jesteś z nami), Bosy (przestań przepraszać za występy, jest zajebiście, najbardziej aktywny artysta w regionie!), Pawełek (ukłony za wsparcie i zarażenie Ibanezozą), Hubert (bardzo mocno nas wspierał na początku, bardzo lubię gościa, co tam u Ciebie?), Michał Demczuk (dzięki za niejednokrotne ratowanie dupska basowym sprzętem!), Yusuke-san (thank you so much for still being with us!), Olo, Amira, Arek, Julek, Kasia (jezu, ile Ty troski dostarczyłaś nam.. jesteś zderzakowa mama), Wiktor, Kubuś (człowieku, jesteś talentem na kółkach, nie mogę się doczekać kolejnych owoców Twoich zajawek), Adaś (byłeś dla mnie niesamowitym wsparciem, czuję z Tobą niewyjaśniony rodzaj porozumienia, czekam na więcej muzy od Ciebie), Ania (chyba pierwszy damski wokal na naszych deskach! co z Tobą?!), Tosia (jeśli ojciec ciągnie Ciebie na siłę na Zderzaki, mrugnij ze sceny cztery razy!), Kuba Antoniewicz (dzięki, że jesteś, stary, bardzo doceniam!!), Marcin, Natalka (jesteś wspaniała!), Robert (możemy się od Ciebie bardzo dużo nauczyć, wpadnij jeszcze!), Komor (ziomek, ile Ty pomogłeś!), Tomek, Dawid, Dominika, Jacek, Asia, Kacper Morański, Juga (za pomoc w rozbujaniu „Zderzaka”, granie z Wami to było spełnienie mojego marzenia), Łukasz (jezu, jak Ty grasz na perkusji!! Uwielbiam!!), DJ Flex (ajdżastłonanoł! ajdżastłonanoł! szyj na basie gdzie tylko da się!), Kogo to Obchodzi, Maks, Marcel, Marcin Bugalski, Michał Bokiniec, Zuza, Ada, Pankos (wykop kurła!), Andrzej, Bartek Piłatowicz, Bartek Prusinowski, Kanda i Nowek, Janek Uziembło, Janek Świderski, Jurek, Krystian, Młody Michau i Krzysieq, Mikołaj Czernych, Trójfazowi, Abulia, Olga, Paweł Lewczuk, Rafał Bąk, Sławek, Tomek Kąkol, Tomek Michalski, Bourbon Blues Quality (beeeek!), Saletra, Mikołaj z GCK (wsparcie sceniczne), Dyrektor GCK Grzegorz, Edyta z GCK Chotomów, Pani kierownik Ela z GCK Chotomów, Dominika Lemke, Wicewójt Jabonny Marcin, sołtys Chotomowa Sylwek..

Very special thanks to przyjaciele und rodzina:

Madzia, Misiek, Dakti, Kinia oraz ja. 🙂

close
Moje zainteresowania to:
Published inWielki Zderzacz Muzyków