Dwóch we Trzech ku pamięci Jednego piosenki Jacka Kaczmarskiego

poezja-śpiewana

#1

Originally published at: https://muzykawlegionowskim.pl/wydarzenie/dwoch-we-trzech-ku-pamieci-jednego-piosenki-jacka-kaczmarskiego/

wystąpią:

Bartosz Kamiński – śpiew, gitara

Krystian Kulas – gitara

Łukasz Mrugacz – recytacja

Jacek Kaczmarski jako swoisty nauczyciel był obecny w nas od czasów, kiedy zaczęliśmy samodzielnie analizować otaczającą nas rzeczywistość.
Z racji na wyraziste kompozycje oraz odejście od utartych schematów polskiej poezji śpiewanej nigdy nie doceniony jako poeta, a jego utwory nie odcisnęły się na kartach szkolnych podręczników. Mimo otwartości na wydarzenia polityczne, zjawiska społeczne i kondycję człowieka – pozostaje obserwatorem przemilczanym, a jego wyjątkowe, choć poniekąd gorzkie spostrzeżenia – zapomniane. Z upływem lat postać artysty, który nigdy nie znalazł tego, czego szukał, wydaje się zanikać.
Chcąc uratować przed zapomnieniem i podziękować za pouczającą lekcję postanowiliśmy zorganizować krótki przegląd piosenek poety. Wszystkie utwory opatrzone słowem wstępu wykonane zostaną przez nas w formie śpiewu, bądź recytacji. Mamy nadzieję, że wybrana kropla w morzu twórczości naszego bohatera sprowokuje Państwa do dalszego odkrywania jego nie tracącego na aktualności dorobku.