Już po naszym zerowym/próbnym spotkaniu!

Hej! Dzięki wszystkim za udział! Kurcze, chyba mogę śmiało powiedzieć, że poszło bardzo pomyślnie!

Kamień węgielny położył Bartek/IBC, Grzesiek, Hubert, Jan/KTO, Kacper/IBC, Kuba/KTO, Michał/IBC, Wojtek/IBC no i ja. :slight_smile:

Graliśmy dobre cztery godziny sporo improwizując, wymieniając się instrumentami, próbując konfiguracji, w których do tej pory siebie nie widzieliśmy. Wszyscy życzliwi, przyjaźni, wyrozumiali, pełni pasji, każdy na innym poziomie, z zupełnie innym zestawem umiejętności i zainteresowań. Spotkania będą w trybie codwutygodniowym w soboty z następującą ramówką:

13:00 - czas na instalację nagłośnienia
14:00 - startują warsztaty dla początkujących (prowadzi Bartek/IBC)
15:00 - startuje jam session, w których poruszamy się po motywach ustalonych na poprzednim spotkaniu, ale nie tylko.
19:00 - sprzątamy, pakujemy się i robimy wypad :slight_smile:

Pomysł jest taki, żeby po kilku spotkaniach zbudować set utworów, które z powodzeniem będzie można zaprezentować szerszej publice. Pomysłów gdzie mamy kilka, jednym z nich jest zaproponowana dzisiaj ponoć reaktywowana “Scena 210”. Ale po kolei! :slight_smile:

Motywy ustalone na najbliższe spotkanie to:

Zapraszam do kategorii na forum “warsztaty MWL”, gdzie możemy rozmawiać na temat “motywów”, jak je rozpracować, pochwalić się pomysłami itd. To jest nasze forum, całkowicie nasz serwer, możemy tu robić co chcemy, wstawiać dowolne pliki, nikt nas nie przycenzuruje itp itd. Jeśli czegoś brakuje - dajecie znać a ja ogarniam, żeby było lepiej. :slight_smile:

Zapraszam też do skorzystania z kategorii tego forum “Muzycy”, aby ponownie się przedstawić. Dzięki temu będziemy wiedzieć więcej o sobie, o swoich preferencjach i nasze przyszłe “motywy” na kolejne spotkania będą bardziej dopasowane do naszych gustów.

Na ten przykład dowiedziałem się przypadkiem na obecnym spotkaniu, że Hubert gra trochę Comy i zagrał fenomenalny utwór “Los cebula i krokodyle łzy”, który rozkłada mnie na łopatki i którego chętnie nauczyłbym się z kimś grać!

Rejestrujcie się, korzystajcie, liźnijcie trochę ustalonych “motywów” i widzimy się za dwa tygodnie (muszę tylko potwierdzić z dyrektorem GCKiS Jabłonna). A! No i jeśli macie pomysł na nazwę tej naszej inicjatywy to śmiało, na razie roboczo nazywam to “Warsztaty MWL”.

Jeszcze raz dzięki, że jesteście! Wykorzystajcie zapał! :slight_smile:

W najbliższy weekend będę miał trochę czasu, więc pewnie w niedzielę wieczorem podeślę info dot. motywów i propozycje aranżacji, żebyśmy mogli działać w tym temacie.

Hej @BartoszB, dzięki! Ja póki co wstępnie rozkminilem Ghostbusters, wychodzi mi raczej metalowo. :slight_smile:

@BartoszB dasz radę? :slight_smile:

@Kokos mam problem, zdechł mi komp, a innego nie mam. Próbuję zrobić to przez jakąś apkę w telefonie (nuty, taby), ale jest to delikatnie mówiąc niewygodne i bardzo czasochłonne.
Mam przygotowanych i rozpisanych Ghostbustersów i TakeFive (blues/rockową, prostszą wersję) ręcznie, na kartce papieru. Jak nie uda mi się ogarnąć jakiegoś kompa to w sobotę będziemy działać jak w średniowieczu, czyli damy radę :slight_smile:
Co do Little Less Conversation - przygotuję to wstępnie do soboty, ale sądzę, że najpierw zajmiemy się tymi dwoma, bo będą prostsze do zagrania “od ręki”.

I jedno pytanie organizacyjne - udałoby się ogarnąć tablicę (może jest na miejscu dostępna)? Taką szkolną, flamastrową, czy kredową? Przyda się na warsztatach i nauce naszych utworów na jam session.

Hej @BartoszB!

Nie przejmuj się, czasem tak się zdarza. Damy radę analogowo na miejscu. Albo możesz zwyczajnie wkleić tu foty. :slight_smile: Mogę też jakoś Tobie pomóc jeśli powiesz co i jak. Mogę np spróbować coś przepisać w TuxGuitar: http://www.tuxguitar.com.ar/

Zapytam o tablicę jutro, bo będę się asekuracyjnie przypominać, że robimy coś w GCKiS Chotomów. :slight_smile:

@BartoszB będzie tablica!

1lajk

Super! Dzięki :slight_smile: wieczorem napiszę i podeślę Ci jakiś mały opis warsztatów, być może zachęci to kogoś więcej.

Śmiało! Jak coś to przekażę dalej.