Warsztaty #2

Dzień dobry!

Kilka przydatnych informacji na temat kolejnych warsztatów:
Warsztaty są podzielone na dwie części:

1. CZĘŚĆ TEORETYCZNO-PRAKTYCZNA (dla osób nie znających teorii muzycznej)
    trwa od godz. 14.00 do 15.00
    Będziemy kontynuować temat gamy c-dur i pogadamy o tym, co w zasadzie możemy z nią zrobić w praktyce (Przed udziałem zachęcam do zapoznania się z Warsztaty #1)
    Zbudujemy proste akordy, stworzymy do nich melodię i ostatecznie postaramy się połączyć te dwie umiejętności tworząc krótki motyw, zalążek naszej warsztatowej piosenki.
    Jeśli starczy nam czasu: zastanowimy się jak można urozmaicić nasze dzieło - ulepszyć/zmienić, albo świadomie dokonać profanacji naszej gładziutkiej gamy i jaki to będzie miało w pływ na całą budowę utworu - będzie to też wstęp do kolejnych warsztatów z tej serii.

2. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (dla osób mających nawet niewielkie umiejętności techniczne: granie najprostszych akordów, powerchordów,melodii i prostych rytmów.
    trwa od godz. 15.00 do 16.00
    Będziemy się uczyć grać wspólnie, w zespole. Będziemy improwizować wokół powtarzalnego motywu i potrenujemy akompaniowanie innym. Żeby w pełni swobodnie korzystać z tej części warsztatów warto zapoznać się z moją partyturą/tabulaturami - na najbliższych warsztatach będziemy grać utwór z filmu Ghostbusters z perfidnie wszczepionym przeze mnie motywem funky, który posłuży nam do szalonych zabaw improwizacyjnych.
    Link do nut/tabów i innych pomocnych materiałów: Motyw: Ghostbusters

Zerknijcie też na wydarzenie na FB, są tam informacje organizacyjne: https://www.facebook.com/events/935659900113337/?active_tab=about
W razie jakichkolwiek pytań dot. warsztatów/materiałów do warsztatów - pytajcie tu, na priv,na fb.

Dobranoc!

Dzięki @BartoszB, będzie trenowane ile mi okoliczności pozwolą!