Warsztaty #3

Cześć, cześć, cześć!
Z powodu mojej nieobecności na ostatnim Zderzaku nie odbyły warsztaty. W związku z tym plan pozostaje bez zmian i na 4# Zderzaku odbędą się zaległe 3# Warsztaty :slight_smile:
Kilka zdań informacyjnych:

1. CZĘŚĆ TEORETYCZNO-PRAKTYCZNA (dla osób nie znających teorii muzycznej)
    będzie trwać od godz. 14.00 do 15.00
    W razie potrzeby zrobimy krótkie przypomnienie budowy gamy c-dur i zasady tworzenia akordów, które poznaliśmy na ostatnich zajęciach.
    Opowiem o najprostszych sposobach budowania napięcia muzycznego, które są pomocne przy budowaniu improwizacji i tworzeniu muzyki w ogóle. Będziemy improwizować w oparciu o wymyślony przez nas, krótki motyw i w końcu zrobimy to, czego nie zdążyliśmy zrobić ostatnio: pobawimy się skalą c-dur, stworzymy nowy materiał dźwiękowy i pofantazjujemy, w jaki sposób można jeszcze sprofanować naszą biedną skalę c-dur. (w aktywnym uczestnictwie w warsztatach pomoże wam znajomość rozkładu dźwięków na waszych instrumentach i płynna - niekoniecznie szybka - znajomość skali c-dur i a-moll).
    Przypomnienie rozkładu dźwięków dla gitarzystów i basistów:
    bas: https://www.cyberfretbass.com/wp-content/uploads/2014/12/natural-notes-and-sharps-on-bass-neck.gif
    gitara: https://lh6.googleusercontent.com/-HsF8Xgh20do/TqBAeMbR-SI/AAAAAAAAARg/cqC8hLJGFwE/s520/zapelniony%2520gryf.gif
    Zerknijcie też na materiały z poprzednich warsztatów:
    Warsztaty #1 (skala c-dur)
    Warsztaty #2
  1. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (dla osób mających nawet niewielkie umiejętności techniczne: granie najprostszych akordów, powerchordów,melodii i prostych rytmów.
    trwa od godz. 15.00 do 16.00)
    Tym razem, odpoczniemy od Ghostbustersów. Wykorzystacie wiedzę z pierwszej części zajęć. Będziecie sami wymyślać motywy do jamowania, będziecie uczyć się komunikacji w zespole podczas gry i wspólne kształtować dynamikę wykonania.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/742592722847199/

Do zobaczenia!

1lajk

Brzmi świetnie, nie mogę się doczekać, dzięki @BartoszB!

1lajk

To mój pierwszy wpis na tym forum więc witam wszystkich jego Uczestników. Mam pytanie, chciałbym dołączyć do Was, do “Zderzaków” ze skrzypcami a czasem może z altówką (w zależności od potrzeb). Czy te instrumenty muszą, lub czy powinny mieć wzmocnienie elektryczne? Czy wystarczy dźwięk naturalny?

1lajk

Siemanko @elektryczny_skrzypek, super, że jesteś! To jest tak, że całe spotkanie jest przeznaczone dla naprawdę każdego. Nawet jeśli gralibyś na grzebieniu to postaramy się znaleźć miejsce. Coś wymyślimy, po prostu wpadnij w konfiguracji w jakiej czujesz się najlepiej! :slight_smile: instrumenty smyczkowe potrafią być głośne z tego co się orientuję, a grający elektrycznie mogą czasem grać ciszej jeśli jest taka potrzeba. Jeśli będziecie taka potrzeba przystawimy jakiś mikrofon, choć zastane na sali nagłośnienie nie powala. Ale jest!

Co do warsztatów podczas spotkania to @BartoszB prowadzi je w sposób bardzo uniwersalny i również każdy odnajdzie tam coś dla siebie, jako całkowicie nową wiedzę, albo utrwalenie. Tak więc do zobaczenia! :slight_smile:

Dżenks Kokos za info :slight_smile:

1lajk