Wielki Zderzacz Muzyków #1

Originally published at: https://muzykawlegionowskim.pl/wydarzenie/wielki-zderzacz-muzykow-1/

Co dwa tygodnie w soboty odbywają się otwarte spotkania dla powiatowych i okolicznych muzyków. Zbieramy się w przynajmniej częściowo wyposażonej w sprzęt nagłośnieniowy i klimatyzację sali, zabieramy swoje instrumenty i gramy!

13:00 – rozkładamy sprzęt

14:00 – rozpoczynają się warsztaty dla osób niepewnych swoich umiejętności

15:00 – rozpoczyna się właściwa część spotkania

Motywami muzycznymi tego spotkania będą:

Poznajemy się, rozmawiamy, gramy. Mieszamy składy, podmieniamy się na instrumentach, wychodzimy z własnych ram i ograniczeń, obaw. Rodzą się pomysły, projekty, przyjaźnie, plany.

Wejdź na nasze forum bądź grupę na Facebooku, sprawdź jak będzie wyglądać najbliższe spotkanie. Wpadnij i zobacz!

Do tej pory udział wzięli:

Bartek/IBC, Grzesiek, Hubert, Jan/KTO, Kacper/IBC, Kokos, Kuba/KTO, Michał/IBC oraz Wojtek/IBC.

Zobacz jak wyglądało poprzednie spotkanie!

Mały raport ze spotkania. :slight_smile: Nie wyglądało to zbyt różowo przed spotkaniem – potwierdziły obecność na Faceboku w sumie trzy osoby, nieobecność potwierdziło znacznie więcej, głównie z powodów wyjazdów i innych zobowiązań… Nie napawało to optymizmem. Ale zaczęło się niepozornie, a potem to już szaleństwo…

Na początku Marcin z Saletry (nadal szukają wokalisty!!) pomógł mi rozstawić sprzęt i zaczęliśmy nasze granie. Była nas garstka, a atmosfera spokojna sprzyjająca warsztatom. Graliśmy nieśmiało pierwsze jamy na rozgrzewkę. Z perkusją, ale bez perkusisty. Nawet pałek nie mieliśmy, żeby samodzielnie spróbować wcielić się w tę rolę, dlatego graliśmy z automatem perkusyjnym, a perkusja się wietrzyła. W międzyczasie wpadł na chwilkę zobaczyć jak się sprawy mają wicewójt gminy Jabłonna - również Marcin - który nawet coś tam grywa, więc kto wie, może kiedyś weźmie udział jako uczestnik. :slight_smile:

Bartek odpalił pierwsze zajęcia warsztatowe, na których utrwalaliśmy podstawy gry. Następnie zaczęliśmy opracowywać wspólnie ustalony motyw Ghostbusters. Przy okazji chylę czoła za profesjonalne podejście, chęć przekazania niemałej wiedzy jak również moderowanie całego spotkania! W tym czasie wparowało stadko młodych ludzi, którzy zrobili…

Rozpierdol. :slight_smile: To była legionowsko-warszawska grupa Abulia. Młodzi, ewidentnie naspeedowani goście, :wink: Wulkany energii, nim się zorientowałem co się właściwie dzieje, oni byli na scenie i odegrali swoje dwa autorskie kawałki w ramach poznania się lepiej. Łał! Ich nowoczesne rockmetalowe łojenie zrobiło na mnie wrażenie!

Zaprosiliśmy ich do udziału w ghostbusterowaniu, ale z ghostbusterowania wyszedł moim skromnym całkiem konkretny Neil Young. Grali praktycznie wszyscy, na zmianę, z podmiankami na instrumentach, z klawiszami - i oto właśnie chodzi!! W międzyczasie wpadli też kolejni niezrzeszeni uczestnicy - Ania oraz Yusuke.

Kurcze, w sumie tak jak liczę było nas z 13 osób na scenie! Rekord! Ze stałego składu byli Bartek/IBC, Hubert, Kacper/IBC, Kokos oraz Wojtek/IBC, a dołączyli Ania, Dakti/Crapteam, Marcin/Saletra, Michał/Abulia, Olo(? - nie wpisał mi się na listę, więc z pamięci)/Abulia, Seba/Abulia, Wojtek/Abulia oraz Yusuke!

Robi się z tego przedsięwzięcia coś wielkiego! Informacje zwrotne jakie dostałem były pozytywne, ludziska są wdzięczni za inicjatywę, uważają, że idzie to w bardzo dobrym kierunku i chcą brać udział w kolejnych “Zderzakach” (spodobało mi się jak to nazywacie xD). Z drugiej strony jestem świadom jakie to wyzwanie organizacyjne, żeby dla każdego znalazło się miejsce na scenie, żeby dźwięki nie zlewały się w bezkształtną masę oraz żeby każdego z nas po części chociaż zadowolić - a każdy z nas jest inny i może mieć inne oczekiwania. Jest wyzwanie, ale jest super radocha i ogromny potencjał na przyszłość – bądźcie z nami!

Dajcie znać co sądzicie o ostatnim spotkaniu i na co liczycie w przyszłym, którego oficjalny termin i miejsce potwierdzę już w tę środę.

To był zaszczyt! Dzięki wszystkim za udział. Wow!